NESNELERİN İNTERNETİ VE VERİ ANALİTİĞİ

Nesnelerin İnternetini işletmenize uygulayın Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümleri sizi şimdiye kadar görülmemiş bir derecede müşteriler, ticari faaliyetler ve çevreyle bir araya getirebilir. İşte IoT'nin işletmenize katabileceklerinden bazı örnekler:

Yenilikçi yeni tekliflerin yolunu açar. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi ürünleri hizmetlere, satış işlemlerini aboneliklere dönüştürebilir.

İş verimliliğini artırın Bağlı sensör ve aktüatörler, israfı azaltabilen ve faaliyetleri değişen koşullara uyumlu hale getiren veriler sağlar. İnternet bağlantılı akıllı sayaçlara emek yoğun izleme ve sayaç okuma atanabilir. Örneğin enerji sektöründe operatörler, verimliliği ve çalışanların ve toplumun güvenliğini artırmak için ardışık düzenli sensörlerden ve operasyonel veritabanlarıyla entegre havadan gözlemlerden elde edilen verileri kullanır.

Karar alma sürecini iyileştirin IoT çözümleri, gerçekte neler olup bittiğine göre veriye dayalı kararlar verebilmeniz için veri sağlayabilir. Ürün geliştiriciler, kullanıcılarının tam olarak hangi özellikleri kullandıklarını ve nasıl kullandıklarını bildiren akıllı ve bağlı ürünler tasarlayabilirler. Varlıkların kullanım ve aşınma verileri, yöneticilerin en iyi getiri için varlıkların nerelere konuşlandırılması gerektiğini ve ne zaman emekliye ayrılmaları ve değiştirilmeleri gerektiğini belirlemelerine imkan verir. Üreticiler süreç verimlerini ölçebilir, oranları reddedebilir ve düzeltmeleri hızla yapabilirler.

Riski yönetin ve azaltın Sensörler, çevresel faktörleri izleyebilir ve güvenli olmayan koşullar ortaya çıktığında tesisleri ve operasyon yöneticilerini uyarabilirler. Güvenlik tehditlerini ve yanıt hızını tespit edebilirler. Şirketleri uygunsuzluklardan korumak için uyumluluk düzenlemelerini takip edebilirler.

Kontrolmatik IoT Hizmetleri:

Danışmanlık: Kontrolmatik, Endüstri 4.0, Endüstriyel IoT ve IoT danışmanlık ve analiz hizmetleri sunmaktadır. Özel Uygulama Geliştirme: Kontrolmatik, IoT Görselleştirme ihtiyaçlarınız için Özel Gösterge Panelleri, Web Sayfaları, Mobil ve Web Uygulamaları geliştirir. IoT Yazılım ve Donanım: Kontrolmatik, BT ve OT dünyasının devleriyle birçok ortaklığa sahiptir, IoT ihtiyaçlarınıza göre size en gelişmiş yazılım ve donanımı sunabiliriz. Sistem Entegrasyonu: Kontrolmatik, hem BT hem de OT alanında uzun yıllara dayanan Sistem Entegrasyonu deneyimiyle IoT projeleriniz için tercih edilen bir ortaktır. Saha Hizmetleri: Kontrolmatik Saha Hizmetleri ve Veri Toplama deneyimi sizi sahada daima destekler.

ICS SİBER GÜVENLİK BT ve OT'yi dijital ve siber-fiziksel sistemlere bağlayan bağlanabilirliğin genişletilmesi, artık tekil bir çevre olmadığını gösterir.

Kontrolmatik, cihazlar arasında kendi kendine yayılabilen kötü amaçlı yazılımlara ve e-postalardan oltalama yoluyla giriş yapan, ağlarımızı gizlice dolaşan kötü niyetli kişilere karşı tüm siber güvenlik ihtiyaçlarınız için özel ICS Siber Güvenlik çözümleri ve ürünleri sunar:

RTU/IED'ler Güvenli iletişim için Endüstriyel Anahtarlar ve Güvenlik Duvarları SCADAguardian (Nozomi Ağları)

KONTROLMATİK

Enerji santrallerinin performansını ve verimliliğini artırmaya yardımcı oluyoruz, şalt sahalarının izlenmesi ve güvenliği için tesisler sağlıyoruz ve mümkün olan en düşük kayıplarla elektrik dağıtımına yardımcı oluyoruz. Bunları, özellikle enerji sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladığımız ve uygulamaya koyduğumuz otomasyon sistemleri ve elektrik alt yapıları ile başarıyoruz.

DİĞER SERVİSLER

GÜÇ DAĞITIM VE İLETİMİ

Kontrolmatik, güvenilir ürünler, akıllı elektronik cihazlar kullanarak enerji iletim ve dağıtımında birçok elektrik ve otomasyon sistemini başarıyla gerçekleştirmiştir.

Devamını Oku

YARDIMCI SANTRAL SİSTEMLERİ

Enerji santralinizin tipinden bağımsız olarak, deneyimimiz ve mühendislik bilgimiz, tesisatlarınıza özel “Yardımcı Santral Sistemleri” entegrasyonunu ve anahtar teslim sistem entegrasyonunu sağlamamıza imkan verir.

Devamını Oku

ENERJİ ÜRETİMİ

Kontrolmatik, çok sayıda başarılı enerji tasarrufu çalışması ve projesi yürütmüştür.

Devamını Oku
© 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.